অসমীয়া পৰিভাষা


শব্দ দিয়কঃ (ইংৰাজী/অসমীয়া)
বৰ্ণানুক্ৰমিক সন্ধান

English
Assamese
A   B   C    D   E    F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q    R   S   T    U   V   W    X   Y   Z

ফেচবুকৰ 'অসমীয়াত কথা-বতৰা' আৰু 'অসমীয়া ৱিকি সমাজ' গোটৰ কিছু সদস্যৰ স্বেচ্ছামূলক অৱদানৰ দ্বাৰা অসমৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা আৰু অসম বিজ্ঞান সমিতিৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত বৈজ্ঞানিক পৰিভাষাৰ সমূহ শব্দ ইউনিকোডত লিপিবদ্ধ কৰা হৈছিল। এই ৱেবছাইটত সেই লিপিবদ্ধ কৰা পৰিভাষাসমূহ ছাৰ্ছ কৰি সহজে বিচাৰিব পৰাকৈ ৰখা হৈছে। অনুগ্ৰহ কৰি মন কৰিব, বানান আদিৰ পৰীক্ষা এতিয়াও চলি আছেই।

সন্ধানৰ ফলাফল
<<   4   5   6   7  
ইংৰাজীঅসমীয়া প্ৰতিশব্দতথ্য উৎসইউনিকোড লিখন
   Objection      আপত্তি      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Open to objection      আপত্তিজনক      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Objection Petition      আপত্তি সূচক দৰ্খাস্ত      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Official Language Commission      চৰকাৰী ভাষা আয়োগ      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         ধীৰাজ কলিতা   
   Official Language Act      চৰকাৰী ভষা অধিনিয়ম      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         ধীৰাজ কলিতা   
   Official Language Commission      চৰকাৰী ভাষা আয়োগ      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         ধীৰাজ কলিতা   
   Official Language Act      চৰকাৰী ভষা অধিনিয়ম      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         ধীৰাজ কলিতা   
   Officiating Appointment      স্থানাপন্ন নিযুক্তি      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         পংকজ নেওগ   
   Overtine allowance      অতিৰিক্ত সময়ৰ ভাত্তা      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         পংকজ নেওগ   
   Offence Force      আক্ৰমণকাৰী বাহিনী      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         পংকজ নেওগ   
   Overtine allowance      অতিৰিক্ত সময়ৰ ভাত্তা      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         পংকজ নেওগ   
   Offence Force      আক্ৰমণকাৰী বাহিনী      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         পংকজ নেওগ   
   Opening balance      আৰম্ভণী উদ্ধৃত্ত জমা      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         পংকজ নেওগ   
   Organic Chemistry      জৈৱ ৰসায়ন্, , প্ৰাঙ্গাৰ ৰসায়ন্, , আঙ্গাৰীক      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         পংকজ নেওগ   
   Over Coat            অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         পংকজ নেওগ   
   Official Conduct      অধিকাৰীয়ে আচৰণ      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         পংকজ নেওগ   
   Office Copy      কাৰ্য্যালয় প্ৰতিলিপি, বা নকল      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         পংকজ নেওগ   
   Official letter      কাৰ্য্যালয় পত্ৰ      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         পংকজ নেওগ   

<<   4   5   6   7