অসমীয়া পৰিভাষা


শব্দ দিয়কঃ (ইংৰাজী/অসমীয়া)
বৰ্ণানুক্ৰমিক সন্ধান

English
Assamese
A   B   C    D   E    F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q    R   S   T    U   V   W    X   Y   Z

ফেচবুকৰ 'অসমীয়াত কথা-বতৰা' আৰু 'অসমীয়া ৱিকি সমাজ' গোটৰ কিছু সদস্যৰ স্বেচ্ছামূলক অৱদানৰ দ্বাৰা অসমৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা আৰু অসম বিজ্ঞান সমিতিৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত বৈজ্ঞানিক পৰিভাষাৰ সমূহ শব্দ ইউনিকোডত লিপিবদ্ধ কৰা হৈছিল। এই ৱেবছাইটত সেই লিপিবদ্ধ কৰা পৰিভাষাসমূহ ছাৰ্ছ কৰি সহজে বিচাৰিব পৰাকৈ ৰখা হৈছে। অনুগ্ৰহ কৰি মন কৰিব, বানান আদিৰ পৰীক্ষা এতিয়াও চলি আছেই।

সন্ধানৰ ফলাফল
<<   2   3   4   5   6   7   8   >>
ইংৰাজীঅসমীয়া প্ৰতিশব্দতথ্য উৎসইউনিকোড লিখন
   Minister for Jail      কাৰাগাৰ মন্ত্ৰী বা জেইল বিভাগৰ মন্ত্ৰী      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minister for Law      আইন মন্ত্ৰী      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minister for Local Administration      স্থানীয় প্ৰশাসন মন্ত্ৰী      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minister for Police      আৰক্ষী মন্ত্ৰী      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minister for Prohibition      মাদক দ্ৰব্য নিবাৰণ মন্ত্ৰী      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minister for Public Health      জনস্বাস্থ্য মন্ত্ৰী      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minister for Public Works      পূৰ্ত মন্ত্ৰী, গড়কাপ্তানী মন্ত্ৰী      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minister for Revenue      ৰাজহ মন্ত্ৰী      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minister for Transport      পৰিবহন মন্ত্ৰী      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minister Without Portfolio      দপ্তৰ বিহীন মন্ত্ৰী      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minister for War      যুদ্ধ মন্ত্ৰী      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Ministerial      মন্ত্ৰালয়িক আমোলা বিষয়ক      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Ministerial Service Association      আমোলা সংঘ      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minor      গৌণ, নাবালক, অবয়স্ক, ক্ষুদ্ৰ      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minor Head      গৌণ শীৰ্ষ, গৌণ শিতান      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minor Irrigation      ক্ষুদ্ৰ জলসিঞ্চন      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minor Forest Product      ক্ষুদ্ৰ বনজ সম্পদ      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minor Minerals      গৌণ খনিজ, সাধাৰণ খনিজ      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minor Settlement       ক্ষুদ্ৰ বন্দৱস্ত, সাধাৰণ বন্দৱস্ত      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minority      সংখ্যাল্পতা, নাবালক      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minority Communities      সংখ্যালঘু সম্প্ৰদায়      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minority Report      সংখ্যালঘু প্ৰতিবেদন      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Mint      টাকশাল      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minute Book      কাৰ্য্যবিৱৰণী বহী      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   
   Minute of dissent      মতানৈক্যৰ টোকা      অসম চৰকাৰৰ প্ৰশাসনীয় পৰিভাষা - 1         অনামিকা বৰুৱা   

<<   2   3   4   5   6   7   8   >>